Recenze Asus

Asus TPM-M R2.0

Asus TPM-M R2.0

Přidáno: 5. července 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Automaticky funkční na první zapojení.

Asus PRIME Z790-A WIFI 90MB1CS0-M0EAY0

• Router lze konfigurovat přes webové rozhraní i Aplikaci
  • Solidní rychlost
  • Rozumná cena
  • Po úvodním nastavení pomalý přenos v pásmu 5 GHz

Po úvodním nastavení přes webové rozhraní dosahoval router špatnou rychlost v pásmu 5 GHz. Na vstupu je 100/100 Mb/s, ale Wi-fi rychlost v mém malém bytě dosahovala pouze 11 - 34 Mb/s.
Po stažení aplikace ASUS router a novém nastavení skrz tuto aplikaci je nyní rychlost v pásmu 5 GHz 89 - 97 Mb/s

Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI 90MB1D80-M0EAY0

Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI 90MB1D80-M0EAY0

• výkonná deska ,slušná cena
Asus Vivobook 15 X1504ZA-NJ140W

Asus Vivobook 15 X1504ZA-NJ140W

Ověřený zákazník Alza.cz Hana

Zakoupeno v Alza.cz

• Notebook je přesně takový jako na obrázcích, a ještě lepší, než jsem doufala. Měla jsem ho přednastavený a připravený pro práci. Jsem spokojená .

Notebooky ASUS jsou všeobecně uznávané a vyhledávané. Tento je takový bonbónek. Není to špička, ale na práci a zábavu stačí až až!!
Poměr cena – výkon - perfektní!

Asus Tuf Gaming F15 FX507ZV4-LP037

Asus Tuf Gaming F15 FX507ZV4-LP037

Ověřený zákazník Alza.cz ZedFoxCZ

• bez OS
  • hezký a kvalitní materiál
  • pro mě skok ohledně možností nastavení
  • na to že je menší než můj starý, tak display je ve výsledku téměř stejně velký= malý rámeček
  • display fakt super (vidím na to konečně i se sluncem v zádech)
  • pro nezkušené uživatele bez OS, ale hlavně bez základních ovladačů (=nejde jen vložit FD s OS a instalovat, nejprve třeba dohrát ovladače, aby jste vůbec našli HDD kam to chcete instalovat :D )
  • ideálně 2app (MyAsus+Armoury Crate) pro komplexnější správu/support = u HP mi stačila 1app

Při náročnějším a dlouhodobějším použití doporučuji chladící podložku. ;) Jinak to splnilo mé očekávání a mohu doporučit. Není to herní špička! (za ty peníze to od toho čekat nemůžete), ale pustím na tom vše co chci a potřebuji= šlape to bez problémů. ;) Snad MOŽNÁ jediná nevýhoda navíc (co zpětně pročítám), tak asi nebude spolupracovat s Linuxem, ale netestoval jsem.

Asus RT-AX58U

Zakoupeno v CZC.cz

• Kvalita
ASUS ZenWifi XT8 2ks 90IG0590-MO3G60

ASUS ZenWifi XT8 2ks 90IG0590-MO3G60

Ověřený zákazník Alza.cz L.

Přidáno: 26. června 2023

Zakoupeno v Alza.cz

mohl jse odzkoušet na stejném místě a porovnat TP-Link Deco X20 a asus XT8,tam kde stačil s dosahem jeden modul TP-Link Deco X20 musel jsem požít dva XT8 další mínus cena, jediné plus je možnosti nastavení XT8,ale ani deco X20 nemohu doporučit,protože umožňuje nastavení sítě jen přes mobilní aplikaci kde musíte být registrován

Asus RT-AX57

Asus RT-AX57

Ověřený zákazník Alza.cz Štěpán

Přidáno: 26. června 2023

• snadné nastavení
  • cena výkon

zatím mě značka asus nezklamala ani jako router

Asus TUF-RTX4070-O12G-GAMING 90YV0IZ0-M0NA00

Asus TUF-RTX4070-O12G-GAMING 90YV0IZ0-M0NA00

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. června 2023

Zakoupeno v CZC.cz

• Je to velmi výkonná karta,ale hlavně úsporná.V TimeSpy dělá až 18 tisíc bodů (grafických).V zátěži super tichá.Teploty max. 66°C.
Asus SDRW-08D2S-U LITE

Asus SDRW-08D2S-U LITE

Ověřený zákazník POČÍTÁRNA.CZ Louba

Přidáno: 25. června 2023

Zakoupeno v POČÍTÁRNA.CZ

• Stejná značka jako můj notebook.
Asus TUF-AX6000

Asus TUF-AX6000

Ověřený zákazník ExaSoft.cz vlastvs499

Přidáno: 24. června 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Kdo chce kvalitní router, ať nevolí nějaký připitomělý TP Link, jako původně já (AX 73) - letěl oknem. Tenhle Asus má neporovnatelný výkon a neporovnatelné možnosti nastavení.
  • Vysoká propustnost i rychlost, neexistují výpadky wifi. Provozuji na něm 44 zařízení - polovina přes wifi - a neví o ničem.
  • Někde jsem četl, že je škoda, že na tento router není dd-wrt. Pak vězte, že alternativní software potřebovat nikdy nebudete. S tím od Asusu totiž nastavíte opravdu všechno.
  • Konečně výrobce, co nemyslí na kvantitu, ale na kvalitu. Důkaz, že to jde, když se chce. U TP Linku se prostě nechce, nebo se to neumí.
  • TP-Link už opravdu nikdy. Celkem dobrá zkušenost se šetřením na nesprávném místě...
Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP028

Asus Tuf Gaming A15 FA507XI-LP028

Přidáno: 23. června 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Výkon CPU i GPU - procesor v Cinebench R23 17300 bodů, GeForce v Time Spy - Graphics Score 11800, Radeon 780M pak zvládá cca 2800 bodů v TimeSpy
  • Dobře odladěné chlazení - v Asus Armoury Crate v režimu Výkon je vyvážené mezi výkonem a hlučností, která je nízká. TDP CPU je nastaveno na 65W a TGP GPU 80W.
  • Energetická efektivita jak Ryzenu 7940HS tak i GeForce 4070 (oboje vyráběno 4nm procesem TSMC)
  • Dobrá konektorová výbava, celkem tři videovýstupy. HDMI 2.1 a USB-C 3.2. Gen2 zapojeny do Geforce, USB 4 napojená na integrovaný Radeon 780M
  • Displej - sice má 100% sRGB pokrytí, ale trpí na backlight bleeding a nemá moc dobrou odezvu (dle recenzí kolem 30ms), ovšem Asus ho nazývá "Value IPS-level" tj. je třeba s tím počítat
  • GeForce 4070 ani v Turbo režimu nemá dovoleno vyšší TGP, než 80W, k avizovaným 140W to je hodně daleko. Ovšem dle různých recenzí je to u mobilních 4070 dost běžným jevem. Těžko říct, zda to spraví aktualizace BIOSu, nebo ovladače. Ovšem i na 80W má výkon cca jako desktopová 3060Ti, která má TGP 200W
  • Reproduktory nic extra, plošší zvuk skoro bez basů, Zapnutí Dolby Atmos trochu pomůže, ale kvalitní sluchtka, nebo repro udělají lepší službu.

Celkově se dá říct, že se jedná o vyvážený stroj, a s výjimkou slabšího displeje a reproduktorů nemá žádnou větší slabinu. TUF je nižší herní řada Asusu, ale proti např. Acer Nitro, nebo Lenovo Legion 5 má o dost lepší poměr cena/užitná hodnota a navíc díky energetické efektivitě se oproti stolnímu PC dá při hraní ušetřit hodně přes 100W příkonu a pořád přitom dosahovat všude stabilních 60 FPS.

Asus TUF-AX3000 v2

Asus TUF-AX3000 v2

Přidáno: 20. června 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• velice kvalitní a spolehlivý router
Asus Vivobook 16 X1605EA-MB044W

Asus Vivobook 16 X1605EA-MB044W