Recenze Asus

Asus Tuf Gaming A15 FA507NV-LP061W

Asus Tuf Gaming A15 FA507NV-LP061W

Ověřený zákazník Smarty.cz Tom

Přidáno: 28. března 2024

(naposledy upraveno 2. dubna 2024)

Zakoupeno v Smarty.cz

• moderní HW pro aktuální hry na nejvyšší detaily ve FullHD
  • skvělá výdrž baterie
  • ASUS Armoury Crate
  • otisky prstů

Po vzhledové stránce vypadá notebook dobře. I když je to plast, působí bytelně a nikde nic nevrže. Měl jsem trochu obavy o jas displeje (podle různých diskutujících). Ale na používání uvnitř je to víc než dostačující. Nativní aplikaci ASUS Armoury Crate jsem odinstaloval, nevyhovovala mi. Moc grafických zbytečností. Místo toho jsem nainstaloval GHelper. Je jednoduchý, přehledný. Díky GHelperu jsem mohl zakázat boost na procesoru. Teplota procesoru spadla z 90 na cca 70-75 stupňů při hraní. V tomto nastavení šlo hrát bez problému na "Silent Mode", kdy nebyly ventilátory téměř slyšet (Witcher 3 - FULL HD, max detaily, RTX ON, 87FPS) . Celková spokojenost.

Asus PRIME X670-P-CSM 90MB1BU0-M0EAYC

Asus PRIME X670-P-CSM 90MB1BU0-M0EAYC

• Dobrý poměr cena výkon
  • Zvuková karta je špatně stíněná - z reproduktoru se ozývají bručivé zvuky v momentě, když je PC pod zátěží (například hraní hry). Vzhledem k tomu, že stejnou zkušenost jsem měl i s jinou Asus deskou, předpokládám, že se jedná o vlastnost desek tohoto výrobce. Měl jsem jsem ještě dvě další různé desky dvou jiných výrobců, a tam problém nebyl. Problém se dá vyřešit, pokud se zvuk připojí digitálně (např. bluetooth, hdmi, usb apod.)
Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4 90MB1DG0-M0EAY0

Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4 90MB1DG0-M0EAY0

Ověřený zákazník Alza.cz Christian

• Schnelles USB
  • Bluetooth and Wifi

Das Motherboard ist gut verarbeitet und leicht einzubauen.

Asus Tuf Gaming F15 FX507ZV4-LP037

Asus Tuf Gaming F15 FX507ZV4-LP037

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v CZC.cz

• Za tu cenu super stroj na hraní.
Asus PH-GTX1650-O4GD6-P 90YV0EZ1-M0NA00

Asus PH-GTX1650-O4GD6-P 90YV0EZ1-M0NA00

Ověřený zákazník Alza.cz Milan

• grafika nižší třídy, dobře funguje v Windows i Linux,
  • harwareový kodér videa pracuje překvapivě dobře ( na Linuxu), ale na win to bude asi podobné.
  • nic mně nenapadá, snad jen to, že karta vyžaduje externí napájení, ale kablík u ní není, no pařani maj 500w zdroje , které externí napájení grafiky předpokládají, a tudíž mají i vývod, já grafiku používám hlavně na kódování videa, a 500w nepotřebuju ( grafika žere při práci asi 40w )

Vcelku jsem s kartou spokojený

Asus RT-AX57

Asus RT-AX57

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 25. března 2024

(naposledy upraveno 25. března 2024)

Zakoupeno v Electro World

Zatím to vypadá že funguje dobře, instalace byla jednoduchá, aplikace pro nastavení je přehledná a intuitivní. Příjemná je i možnost ovládat modem pomocí aplikace na dálku přes internet. Narozdíl od předchozího staršího modemu je nyní kvalitní signál i ve vzdálenější místnosti bytu. Bedýnka vypadá hezky moderně a dobře se hodí do interiéru.

Asus XG27AQMR

Asus XG27AQMR

Asus RT-AX58U

Asus RT-AX58U

Ověřený zákazník planeo.cz Tomáš Haloda

Přidáno: 25. března 2024

(naposledy upraveno 25. března 2024)

Zakoupeno v planeo.cz

• Snadná instalace
  • Aplikace na ovládání
  • Vysoký vykon
Asus TUF GAMING B550-PLUS 90MB14G0-M0EAY0

Asus TUF GAMING B550-PLUS 90MB14G0-M0EAY0

Ověřený zákazník Alza.cz Milan.H

Zakoupeno v Alza.cz

• Perfektní deska,za slušnou cenu.
Asus USB-BT400

Asus USB-BT400

Ověřený zákazník Alza.cz Milan.H

• Funguje dobře.
Asus G614JI-N4089W

Asus G614JI-N4089W

Zakoupeno v Alza.cz

• Great laptop. A monster! Best of the best. Highly recomended.
  • I have a small issue with sound speaker. I have reinstalled the driver, update the Windows, reinstalled the Dolby Sound etc but sometimes sound speaker is silent. After changing the window focus or some magic tips the sound will be fixed. I don't understand the problem and how to fix it permanently but it is seems to be the problem not just this laptop but a lot of laptops made by Asus. This is the only issue I have
Asus FX707ZC4-HX049W

Asus FX707ZC4-HX049W

Ověřený zákazník Alza.cz Martin

Příliš brzo hodnotit

Asus Rog Strix G16 G614JZ-NEBULA014

Asus Rog Strix G16 G614JZ-NEBULA014

Vysoký grafický výkon. +
Náročný na chlazení. S tím se ale musí počítat je to notebook. -

Asus TUF Gaming GT502 90DC0093-B09000

Asus TUF Gaming GT502 90DC0093-B09000

Ověřený zákazník Alza.cz Jirka

Přidáno: 23. března 2024

(naposledy upraveno 23. března 2024)

Zakoupeno v Alza.cz

• Jako fakt masakr, nejhezčí bedna jakou jsem kdy měl
  • Bezšroubková, magnetické filtry, atd....
  • Super, super, super, šel bych do ní znovu
  • Mohli dát lepší držák na horizontální umístění GPU
Asus ExpertBook L2 L2402CYA-EB0009

Asus ExpertBook L2 L2402CYA-EB0009

Ověřený zákazník Allegro.cz Zdeněk7

Přidáno: 23. března 2024

Zakoupeno v Allegro.cz

• kvalitní konstrukce i vzhled včetně MIL-STD 810H
  • slušný výkon a energetická úspornost Ryzen 5625U
  • rozšiřitelnost paměti - 2 sloty (1 volný)
  • z portů má vše potřebné, umožňuje nabíjení i přenos obrazu přes USB-C
  • SW MyASUS umožňuje aktualizaci systému i nastavení nabíjení na 80% 60%
  • na práci i zábavu perfektní
  • výborný poměr cena/výkon
  • bez OS
  • není nejmenší ani nejlehčí v kategorii 14palců

Výborný pracovní notebook. Kvalitní provedení a hezký vzhled. Osazen úsporným Ryzen 5625U. Má 2 samostatné sloty na DDR4 paměti je tedy možné doplnit volný slot a paměť rozšířit (Edit: nakonec jsem vyměnil stávající modul za 2x16GB DDR4 3200 od Patriot). Jako fajn hodnotím integrovanou čtečku prstu do zapínacího tlačítka. Výborné jsou i 2xUSB-C porty umožňující nabíjení 65W nabíječkou. USB-C umožňuje video výstup. Používám s dockem na 2K monitoru s 75Hz a vše ok. Paráda!! Dále 2xUSB-A, RJ-45, HDMI. Z běžných portů má vše potřebné. Klávesnice je celkem příjemná. Procesor má dost výkonu na práci, filmy, zábavu i starší hry. Vše běží svižně (hodnotím především po upgrade na 32GB RAM). Výdrž na baterii teprve testuji (5h přehrávání videa je reálné). Doporučuji nainstalovat MyASUS. Software MyASUS bezproblémově aktualizuje ovladače a BIOS na nejnovější verze. Testováno na hrách a pár fps to přidalo. I když to není herní notebook jsem mile překvapený svižností a multimédia i práci dává zcela s přehledem (Edit: upgradoval jsem SSD na levný Lexar NM620, M.2 - 2TB a využitelnost i do budoucna vyletěla nahoru). MyASUS umožňuje nastavit i profil nabíjení a tedy omezení nabití na 80% nebo 60% pro stálé zapojení do sítě a pro prodloužení životnosti baterie.
Pokud jde o zápory je třeba si opatřit vlastní OS - je bez systému (licenci Win 11 mám - tedy osobně to neřeším). Na 14palců není nejmenší ani nejlehčí v této kategorii. Na druhou stranu vypadá bytelně! Nabídka CZC byla perfektní (10,5 tis.)- poměr cena/výkon je skvělý!! S upgrady, které jsem provedl se jedná o skvělý notebook. Dá se samozřejmě dobře fungovat i na původním osazení a možnost upgrade do budoucna zde vzdy bude. Doporučuji!

Asus ProArt GeForce RTX 4070 OC edition 12GB GDDR6X 90YV0J11-M0NA00

ASUS ZenWiFi XD6,2ks

ASUS ZenWiFi XD6,2ks

Ověřený zákazník Alza.cz Idaho

Zakoupeno v Alza.cz

• Prestoze mensi krabicky bez antenek, pokryti signalem je v mem pripade skvely.
  • Hezky design.
  • 4x RJ45 porty pro dalsi zarizeni.
  • Mosnost provozovat mesh pres kabelovou infrastrkturu (zarizeni to preferuje pred wifi).
  • WiFi 6.
  • Absence USB portu.
  • Cena (souzeno k 03-2023) byla vyssi, ale nabizi relativne nove wifi standardy.
  • Nutna mobilni aplikace pro prvotni nastaveni.

Asi hodinku jsem se trapil s nastavenim. Z vetsi casti to bylo zpusobeno tim, ze jsem se snazil vyhnout pouziti mobilni aplikace a snazil jsem se dostat na webove rozhranni zarizeni. Pote co jsem pristoupil na hru s mobilni aplikci uz to byla otazka chvilky a nastavit obe zarizeni do rezimu AP bylo snadne.
Pokud pouzivate mesh, tak na hlavni jednotce si muzete nastavit statickou IP adresu, ale na dalsich uz ne. Toto lze resit na DHCP serveru rezervaci.

Asus Vivobook 15 X1504ZA-BQ092W

Asus Vivobook 15 X1504ZA-BQ092W

Přidáno: 21. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• zatim spokojenost, dela co ma
Asus X1504ZA-NJ040W

Asus X1504ZA-NJ040W

Ověřený zákazník Alza.cz Marie

Přidáno: 21. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Vstupní instalaci jsem zvládla i ostatní potřebné (viz níže) a to jsem seniorka (ale je fakt, že docela cvičená v IT v zaměstnáních).
  • Zvládla jsem i instalaci přídavných zařízení - tiskárny, bezdrátové myši (nesnáším touchpad), ASUS USB urychlujícího wifipřipojení, externího disku.
  • Zvládla jsem se poměrně rychle zorientovat v novém nastavení NB od ASUS v MyASUS. (Před tím jsem měla také ASUS, ale s mechanikou, bohužel na něm praskl pravý pant a náhradní se už nevyrábí.)
  • Zvládla jsem i poměrně snadno přechod z Windows 10 na 11.
  • Mám ho měsíc, zatím žádné větší problémy, takže prozatímní spokojenost.
  • Dobře řešené klávesy na klávesnici. Velmi dobře se s nimi píše. Měkké a pružné na dotyk.
  • Lehký, rychlý oproti tamu starému ASUSU.
  • Hlavně jsem si ho vybrala proto, že vlastně jako jediný má většinu vstupů na pravé straně. To jsem potřebovala pro zapojení ostatních zařízení. Také jsem kvolí tomu potřebovala tři USB kompatibilní s 2.0. Zároveň mu nechybí ani USB C
  • Nemá mechaniku (k práci jsem si na starém ASUSU pouštěla CD, nebo jsem si na něm pouštěla DVD)
  • V manuálu k NB toho tedy moc není popsáno k aplikaci MyASUS. Chybí vlastně skoro zcela detailní popis této aplikace. Dost jsem hledala a tápala (např. postup optimalizace baterie v manuálu se rozchází v tom, jak je to v aplikaci). Raději tam na nastavení nebudu nějak moc sahat.
  • Kvalita displeje by mohla být lepší, ale je fajn že si světlost mohu nastavit přes klíče v horní řadě klávesnice (to se týká i u zvuku).

Mám ho jen jeden měsíc. Tak se časem ještě uvidí.

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25